Ratownictwo taktyczne

Ratownictwo taktyczne

Weź udział w profesjonalnych szkoleniach ratownictwa taktycznego realizowanych według najnowszych wytycznych komitetu TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Skorzystaj z wiedzy i wieloletniego doświadczenia medyków z jednostek specjalnych, którzy ratowali życie żołnierzom w Iraku i Afganistanie. Ich umiejętności zdobyte w amerykańskich Trauma Room’ach oraz śmigłowcach ewakuacji medycznej MEDEVAC są unikalne na skalę całego kraju. Pod okiem tych wybitnych specjalistów poznasz kluczowe zagadnienia i techniki udzielania pomocy na polu walki.

Kursy prowadzone przez EAGLE-MED SYSTEM zostały przygotowane w taki sposób, aby jak najwierniej oddać specyfikę trudnych warunków panujących podczas prowadzenie działań taktycznych . W trakcie szkolenia stosujemy scenariusze powodujące silny stres u uczestników, dzięki czemu w przypadku realnego zagrożenia będą oni mogli działać jeszcze skuteczniej. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo podczas ćwiczeń, jednocześnie utrzymując najwyższy poziom dydaktyczny i merytoryczny.

Dodatkowo podczas prowadzenia zajęć, korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu, zgodnego z wytycznymi komitetu TCCC, a także innowacyjne metody pozoracji medycznej, co czyni nas pionierami w kwestii realizmu prowadzonych zajęć.

Nasze szkolenia ratownictwa taktycznego gwarantują przygotowanie psychiczne oraz merytoryczne do trudnych warunków panujących na polu walki.

Kurs ten przygotowany został z myślą o żołnierzach jednostek podległych pod Ministerstwo Obrony Narodowej oraz funkcjonariuszy z jednostek podległych pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jest niezbędne także dla pracowników ochrony PMC, PSD; korespondentów wojennych, a także wszystkich osób narażonych na zagrożenia związane z użyciem broni palnej, materiałów wybuchowych, broni chemicznej i biologicznej, działających w regionach wysokiego ryzyka.

Nasze szkolenia w zakresie Ratownictwa Taktycznego:

TCCC - kurs 3 dniowy


3-dniowa wersja kursu Tactical Combat Casualty Care (TCCC). Profesjonalne szkolenie dedykowane służbom mundurowym – wojsku, policji, jednostkom specjalnym. korzystaj z wiedzy i wieloletniego doświadczenia medyków z jednostek specjalnych, którzy ratowali życie żołnierzom w Iraku i Afganistanie.

TCCC - kurs 5 dniowy

5-dniowa wersja kursu Tactical Combat Casualty Care (TCCC). Profesjonalne szkolenie dedykowane służbom mundurowym – wojsku, policji, jednostkom specjalnym. korzystaj z wiedzy i wieloletniego doświadczenia medyków z jednostek specjalnych, którzy ratowali życie żołnierzom w Iraku i Afganistanie.

Tactical First Responder


Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla funkcjonariuszy organów ścigania lecz również dla cywili posiadających broń palną. Zdarzenie, w którym użyto lub wykorzystano broni wiąże się z wysokim prawdopodobieństwem odniesienia obrażeń.

Combat Trauma Management


CTM – Combat Trauma Management zaawansowany kurs medyczny przeznaczony dla paramedyków sił specjalnych oraz osób pełniących funkcje medyka w zespołach PMC/PSD w regionach wysokiego ryzyka w przypadku opóźniającej się ewakuacji nawet do 72h.