Tactical First Responder

201804-ztac-ems-62

Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla funkcjonariuszy organów ścigania lecz również dla cywili posiadających broń palną. Zdarzenie, w którym użyto lub wykorzystano broni wiąże się z wysokim prawdopodobieństwem odniesienia obrażeń. Dlatego kluczowym elementem umiejętności posługiwania się bronią palną jest również wykorzystania dostępnych środków opatrunkowych.

Kurs skupia się na elementach taktycznych i umiejętnościach strzeleckich pod kątem autopomocy zgodnie z wytycznymi TC3/TECC. Podczas zajęć kursanci nie tylko poszerzą swoją wiedzę z zakresu wykorzystania opasek uciskowych i innych elementów wyposażenia medycznego ale nauczą się technik obsługi broni jednorącz, zmiany magazynków, postaw strzeleckich oraz technik ewakuacji.

Szkolenie ma charakter dynamiczny i jego zaletą jest wprowadzenie realistycznych czynników stresowych, które odwzorowują sytuacje spotykane podczas prawdziwych interwencji. Kurs prowadzą doświadczeni funkcjonariusze Policji, którzy z podobnymi zdarzeniami spotykali się w toku swojej służby.

Zakres szkolenia

Program obejmuje między innymi:

  1. USUWANIE ZACIĘĆ + CAT
  2. STRZELANIE Z SZARPANIEM + CAT
  3. STRZELANIE + EWAKUACJA  + CAT
  4. STRZELANIE W PARACH + PORUSZANIE SIĘ + CAT
  5. STRZELANIE trudne warunki + CAT
  6. STRZELANIE + PRACA NA ZASŁONACH + CAT (autopomoc)

Jesteś zainteresowany kursem? Zadzwoń lub napisz: